Načítám data

Stáhnout PDF

Věstník MCP 12/2017 (Nuselský pivovar)

Prosincový věstník je prozatím nejobsáhlejším číslem muzejních věstníků, které jste kdy měli možnost číst.

V aktuálním čísle najdete kromě přání pro rok 2018 rozsáhlý monografický článek ke 120. výročí vzniku Akciového pivovaru v Nuslích u Prahy. Historie samotného pivovaru je mnohem delší, o čem se na čtyřiceti stranách můžete sami přesvědčit.

Podařilo se nám shromáždit opravdu unikátní soubor informací, doprovázený 140 obrázky a řadou tabulek, z nichž se dozvíte opravdu nevšední detaily z historie i každodenního provozu pivovaru v Nuslích. Mnohé informace jsou vůbec poprvé uváděny na pravou míru, protože v doposud publikovaných informacích byla jména i datace u mnoha osob až neuvěřitelně zkomolena. Na to, že pivovar v Nuslích byl svého času čtvrtým největším v Čechách se o jeho historii doposud téměř nikdo nevěnoval. Článek by se dal také uvést slovy: Vše co jste o Nuselském pivovaru dosud nevěděli.

Věříme, že se Vám toto číslo bude líbit. Přestože od roku 2018 budou změny ve vydání věstníků, těšíme sena Vaši podporu a zájem o muzeum i dění okolo něj.

1516024178_12-2017

Upozornění: obrázek je náhledem titulní strany. Věstník je ke stažení v PDF souboru po zvolení odkazu v záhlaví »stáhnout PDF« kde se vám již celý věstník otevře.